Filmy fabularne na płytach DVD o tematyce chrześcijańskiej.

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.

     
Przed Sklepem Jubilera - film DVD - kod 6195
Przed Sklepem Jubilera - film DVD - kod 6195  

Film religijny na podstawie książki Jana Pawła II
reżyseria: Michael Anderson;
czas: 90 min
występują :Burt Lancaster, Daniel Olbrychski, Melora Hardin, Jo Champa, Ben Cross

Opowieść o losach czwórki studentów, którzy w lecie 1939 roku zakupują obrączki i w obliczu Boga oraz Kościoła ślubują sobie miłość. Śluby błogosławi ks. Adam. Kilka dni przed wybuchem II wojny światowej Stefan i Anna emigrują do Kanady. Natomiast Andrzej ginie na wojnie, a Teresa rodzi syna Krzysztofa, którego wychowuje sama.
Film powstał na podstawie dramatu Karola Wojtyły pod tym samym tytułem. Jest swoistą medytacją nad sakramentem małżeństwa. Jaka odpowiedzialność kryje się w obrączce, którą noszę na palcu lub w tej, którą w przyszłości założę? Odpowiedź znajdziesz oglądając ten film.


     
Święty Tomasz Apostoł - film DVD - kod 7549
Święty Tomasz Apostoł - film DVD - kod 7549  

reżyseria: Raffaele Mertes;
występują: Ricky Tognazzi, Danny Quinn ,Maria Grazia Cucinotta
czas: 90 min

Św. Tomasz należał do ścisłego grona Dwunastu Apostołów. W Ewangeliach znajdziemy o nim informacje w siedmiu miejscach. Kiedy jest gotów pójść z Jezusem na śmierć, w Wieczerniku podczas Ostatniej Wieczerzy, osiem dni pozmartwychwstaniu, kiedy ze sceptycyzmem wkłada rękę w bok Jezusa, nad Jeziorem Genezaret i gdy jest świadkiem cudownego połowu ryb po zmartwychwstaniu Jezusa.
O późniejszych losach Tomasza, już po Zesłaniu Ducha,Pismo Święte nie mówi nic więcej. Jako swojego apostoła czczą św. Tomasza katolickie Indie. Film Raffaelle Mertesa swobodnie traktuje i rozwija wątki znane z Ewangelii, uzupełnia je o kontekst polityczny, w filmie pojawia się m. in. Barabasz nawołujący do rewolty w celu wyzwolenia Jerozolimy „Św. Tomasz Apostoł” jest częścią telewizyjnego cyklu Rafaele Mertesa „Przyjaciele Jezusa”. Dla tego cyklu Mertes zrealizował, prócz „Św. Tomasza Apostoła” filmy: „Św. Józef z Nazaretu” (1999), „Judasz z Kariotu” (2000) i „Św. Maria Magdalena” (2000).


     
Błogosławiona Matka Teresa - film DVD - kod 3180
Błogosławiona Matka Teresa - film DVD - kod 3180  

reżyzeria: Fabrizio Costa
scenariusz: Francesco Scardamaglia,Massimo Cerofolini
obsada: Olivia Hussey,Sebastian Somma,Michael Mendl
Rok: 2003 r
Czas: 180 min
Format obrazu 4:3
Dźwięk 2:0

Bł. Matkę Teresę z Kalkuty już za życia nazywano świętą. Podziwiał ją cały świat. Nigdy nie potrafiła przejść obojętnie wobec żebraków, trędowatych, bezdomnych i niechcianych dzieci, które opuszczone umierały na ulicach. Była przykładem człowieka, który ukochał Chrystusa. Otrzymała wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień. W 1979 roku najbardziej prestiżową z nich, czyli Pokojową Nagrodę Nobla „za walkę z biedą i cierpieniem, co również stanowi zagrożenie dla pokoju”. Już w roku śmierci Matki Teresy rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny, a papież Jan Paweł II beatyfikował ją 19 października 2003 roku.
Film Fabrizio Costy przedstawia życie i działalność Matki Teresy od czasów dzieciństwa (w retrospekcjach) aż do śmierci. Miał swoją premierę w dniu, w którym papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną. W roli tytułowej wystąpiła Oliwia Hussey, która genialnie wcieliła się w postać założycielki Misjonarek Miłości.


     
Błogosławiony Jan XXIII - film DVD - kod 2124
Błogosławiony Jan XXIII - film DVD - kod 2124  

Reżyseria: Giorgio Capitani;
Występują: Edward Asner,Massimo Ghini
Rok: 2002
Czas: 180 min
Format obrazu 4:3
dźwięk 2:0
lektor polski
napisy polskie

W 1958 roku kardynał Angelo Giuseppe Roncalli, patriarcha Wenecji, został wybrany papieżem. Jako Jan XXIII sprawował swoją posługę do roku 1963. Chociaż przez zebranych na konklawe biskupów był traktowany jako „papież przejściowy”, w czasie jego pontyfikatu zaszło wydarzenie, które zdecydowało o przyszłości Kościoła. 25 stycznia 1961 r. papież zapowiedział zwołanie Soboru Watykańskiego II. Sobór rozpoczął się 11 października 1962 r. Łatwo nawiązywał kontakty z ludźmi, ciepło i niezwykłepoczucie humoru sprawiało, że zdobywał sobie serca i sympatię wiernych. 3 września 2000 Jan XXIII został ogłoszony błogosławionym przez papieża Jana Pawła II.

„Jan XXIII, papież pokoju” kolejny film cyklu „Ludzie
Boga”, przedstawia pełną biografię papieża, od czasów
młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II i śmierci.
To z nerwem nakręcony niezwykle poruszający obraz
z kapitalną kreacją Edwarda Asnera w roli Jana XXIII, jedynego amerykańskiego aktora, który w swojej karierze
zdobył aż 7statuetek Emmy, czyli telewizyjnego odpowiednika Oscara. W roli tytułowej wystąpiło dwóch aktorów. Massimo Ghini zgrał papieża z lat 20. do 60. Film
zrealizowano w międzynarodowej obsadzie, z udziałem
tak znanych aktorów jak Claude Rich, Sydne Rome czy
Franco Interlenghi.


 
Genesis - Księga Rodzaju - film DVD - kod 7119
Genesis - Księga Rodzaju - film dvd - kod 7119  

Reżyseria: Ermanno Olmi;
Muzyka: Ennio Morricone
Rok: 1994
Czas: 102 min
Format obrazu: 4:3
Dźwięk: 2:0
Lektor polski
Napisy polskie

Ermanno Olmi w oryginalny sposób przedstawił na ekranie Księgę Rodzaju poczynając od Stworzenia, poprzez historię Adama i Ewy, Kaina i Abla, aż do potopu i Noego. Dzieje człowieka śledzimy poprzez ciąg obrazów
wzbogaconymi opowieścią starego koczownika, który przekazuje swoją wiedzę dziecku oraz narracją
spoza kadru. „Jest to jeden z najlepszych filmów biblijnych” – napisał o filmie ks. dr hab. Marek Lis, autorytet w dziedzinie kina religijnego.


     
Jan Paweł I - Uśmiech Boga - film DVD - kod 9907
Jan Paweł I - Uśmiech Boga - film DVD - kod 9907  

Reżseria: Giorgio Capitani
występują: Neri Marcore, Jose Mario Blanco Martinez, Paolo Romano
Rok: 2010
Czas: 120 min
Format obrazu: 4:3
Dźwięk: 2:0
Lektor polski
Napisy polskie

To pierwszy film fabularny poświecony papieżowi Janowi Pawłowi I, który zmarł w 33 dniu swojego pontyfikatu. Miniserial został zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI przez Giorgio Capiataniego, reżysera m.in. filmowej biografii Jana XXIII. Scenarzyści, prócz udokumentowanych
i dobrze znanych faktów, przedstawiają także wydarzenia, co do których nie ma pewności, czy w rzeczywistości zaistniały. Premierowy pokaz film z udziałem Benedykta XVI odbył się 8 października 2006 roku w sali kinowej Papieskiej Rady Środków Społecznego Przekazu w Pałacu św. Karola w Watykanie. „Mogliśmy przeżyć na nowo sugestywne momenty z życia Kościoła w ubiegłym wieku. Przede wszystkim mogliśmy przypomnieć sobie miłą i łagodną postać Papieża mocnego w wierze, trzymającego się zasad, ale zawsze otwartego i uśmiechniętego...” - powiedział Ojciec Święty po projekcji.


     
Judasz z Kariotu - film DVD - kod 8183
Judasz z Kariotu - film DVD - kod 8183  

Reżyseria: Raffaele Merters
Występują: Dnny Quinn, Enrico Lo Verso, Manfred Zapatka
Rok: 2000
Czas: 91 min
Format obrazu: 4:3
Dźwięki: 2:0
Lektor polski
Napisy polskie

Judasz był tym uczniem Jezusa, który go zdradził. Był synem Szymona, nosił przydomek Iskariota, co prawdopodobnie wskazuje na miejsce jego pochodzenia, czyli mąż z Kariotu w Judei. Oznaczałoby to, że był jedynym uczniem Jezusa spoza Galilei. W Nowym Testamencie jego imię pojawia się 22 razy, a w 36 miejscach znajdują się zapowiedzi, relacje lub aluzje dotyczące czynu Judasza. Judasz był bohaterem pierwszoplanowym wielu filmów. W filmie Mertesa „Judasz z Kariotu” zrealizowanym dla telewizyjnego cyklu „Przyjaciele Jezusa”, scenarzyści dosyć swobodnie traktują opisane w Ewangelii wydarzenia. Wynika to również z faktu, że informacje na temat Judasza zdrajcy są w Nowym Testamencie bardzo skąpe, dlatego też scenarzyści mogli popuścić wodze fantazji. „Wzbogacili” Ewangelię o rożne poboczne wątki i wydarzenia, a zdradę Judasza starają się wyjaśnić przy pomocy psychologii.


     
Marcelino chleb i wino - film DVD - kod 1792
Marcelino chleb i wino - film DVD - kod 1792  

reżyser: Luigi Comencini
scenariusz: Luigi Comencini, Ennio De Concini
obsada: Nicolo Paolucci, Sergio Bini Bustric
Rok: 1991
Czas: 98 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lekotr - polski

Remake głośnego filmowego hitu, jakim był nakręcony w roku 1954 film Ladislao Vajdy „Marcelino chleb i wino”. Film cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Scenariusz oparty został na starej hiszpańskiej legendzie opowiadającej historię znalezionego w klasztornym ogrodzie niemowlęcia. Chłopiec wzrasta otoczony miłością zakonników, a przyjaciela, któremu może zwierzać się ze wszystkich trosk, znajduje w drewnianym ukrzyżowanym Chrystusie, zapomnianym na klasztornym strychu.

Ta poruszająca filmowa wersja legendy pochodzi z 1991 roku i po raz pierwszy trafia do rąk polskich widzów. Jest dziełem Luigi Comenciniego, jednego z najwybitniejszych włoskich reżyserów.


     
Św.Maria Magdalena - film DVD - kod 0600
Św.Maria Magdalena - film DVD - kod 0600  

Reżyseria: Giorgio Capitani
Występują: Edward Asner, Massimo Ghini
Rok: 2000
Czas: 94 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lektor - polski
Napisy - polskie

W Nowym Testamencie Maria Magdalena jest wspominana dwanaście razy przez wszystkich czterech ewangelistów. Według Encyklopedii Katolickiej uważa się, że była wdową lub niezamężną i prawdopodobnie bogatą kobietą. Pochodziła z Magdali, Jezus wyrzucił z niej siedem złych
duchów, zaliczała się do kręgu Jego pierwszych uczniów. W czasie ukrzyżowania, o czym piszą wszyscy ewangeliści, stała pod krzyżem, była świadkiem śmierci Chrystusa, zdjęcia z krzyża i pogrzebu.
Maria Magdalena podobnie jak w wielu innych filmach, których jednak nie była postacią pierwszoplanową, również w tym przedstawiona jest jako kobieta cudzołożna. Jednak sytuacja w jakiej się znalazła wyniknęła z tragicznego zbiegu okoliczności.
W postać Jezusa wcielił się amerykański aktor Danny Quinn, syn Anthony Quinna (Grek Zorba). W filmie znalazło się wiele wątków fikcyjnych uzupełniających to co
znamy z opowieści Ewangelistów. „Maria Magdalena” jest częścią telewizyjnego cyklu Rafaele Mertesa „Przyjaciele Jezusa”. Dla tego cyklu Mertes zrealizował, prócz „Marii Magdaleny” filmy: „Józef z Nazaretu” (1999), „Judasz z Kariotu” (2000) i „Św. Tomasz” (2001).


     
Siostra Pascalina - film DVD - kod 4924
Siostra Pascalina - film DVD - kod 4924  

Reżyseria: Marcus O.Rosenmuller,
Obsada: Christine Neubauer, Remo Girone
Rok: 2011
Czas: 180 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lektor - polski
Napisy - polskie

„Siostra Pascalina” to trzygodzinny dramat historyczny przedstawiający życie niezwykłej kobiety, jaką była Pascalina, czyli Jozefina Lehnert. Urodziła się 29 sierpnia 1894 roku w Ebersbergu w Górnej Bawarii, miała jedenaścioro rodzeństwa. W 1913 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Szkolnych od Krzyża Świętego w Altötting. Papież Pius XII nazywał ją Matka Pascalina. Film jest biografią siostry od momentu podjęcia decyzji o wstąpieniu do zakonu aż do śmierci Piusa XII, ze szczególnie rozbudowanym wątkiem wojennym, w tym sprawą pomocy Żydom. Cieszyła się zaufaniem nuncjusza, zarządzała jego domem, pełniła funkcję sekretarki, kierowała także osobistą działalnością charytatywną papieża. Zmarła w 1983 roku. W jej pogrzebie prócz wielu osobistości z Watykanu wziął udział kardynał Joseph Ratzinger.


     
Św.Maria Goretti - film DVD - kod 5184
Św.Maria Goretti - film DVD - kod 5184  

Reżyseria: Giulio Base;
Występują: Martina Pinto, Massimo Bonetti, Luisa Ranieri
Rok: 2003
Czas: 96 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lekotr - polski
Napisy - polskie

Przejmujący film Giulio Base, zrealizowany w ramach telewizyjnego cyklu „Historie Świętych” pod patronatem Zgromadzenia Pasjonistów, przedstawia biografię św. Marii Gorettii, męczennicy, która zginęła broniąc dziewictwa. Film rozpoczynają sceny z 5 lipca 1902 roku, kiedy w domu zajmowanym przez rodziny Gorettich i Serenellich, młody Aleksander Serenelli brutalnie zaatakował Marię. Przed śmiercią dziewczynka darowała winę swojemu zabójcy. Miała 11 lat, 8 miesięcy i 20 dni. 26 czerwca 1950 roku Pius XII ogłosił Marię Goretti świętą. Giulio Base dosyć wiernie trzymał się faktów, film w sposób wiarygodny i z wyczuciem przedstawia historię małej świętej męczennicy. We włoskiej telewizji obejrzało go prawie 9 i pół miliona widzów.


     
Św.Rita z Cascia - film DVD - kod 7673
Św.Rita z Cascia - film DVD - kod 7673  

Reżyseria: Giorgio Capitani;
Występują: Vittoria Belvedere, Martin Crewes, Simone Ascani
Rok: 2004
Czas: 200 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lektor - polski
Napisy - polskie

Film jest opowieścią o losach niezwykłej XIV–wiecznej Świętej. Rita Lotti była wspaniałą żoną, matką i pobożną zakonnicą. Jako młoda dziewczyna wychodzi za mąż za rycerza- Paola. Niebawem urodzi bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo. Okazuje się, że mąż Rity jest mordercą. Pod wpływem dobroci żony Paolo zmienia swoje dotychczasowe życie. Wie, że pokój i przebaczenie są największymi darami Boga. Dlaczego Rita została patronką spraw trudnych wręcz beznadziejnych dowiesz się, gdy obejrzysz film.


     
Św.Filip Ner - film DVD - kod 7281
Św.Filip Ner - film DVD - kod 7281  

Reżyseria: Giacomo Campotti
Scenariusz: Giorgio Mariuzzo
Obsada: Gigi Proietti, Francesco Salvi ,Francesco Chillemi
Rok: 2010
Czas: 200 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lektor - polski
Napisy - polskie

XVI wiek Rzym, czas świetności, ale również głębokich konfliktów. Młody ksiądz schodzi z kazalnicy i dociera do setek sierot, które żyją w ciemnych uliczkach Rzymu. Z radością, wiarą i determinacją wokół Filipa Neri zbiera się tłum dzieciaków, on śpiewa, gra i tańczy z nimi, daje im nadzieję. Tworzy pierwsze oratorium dla ich wspólnoty, gdzie każde dziecko ma prawo zrozumieć, jaka ścieżka w życiu jest dla niego przeznaczona. Hierarchia kościelna jest jednak przerażona niekonwencjonalnymi metodami Nerego. Mimo to, w końcu papież poruszony szczerą wiarą Filipa, błogosławi go i daje mu tytuł kardynała. Ale Filip Neri odpowiada z uśmiechem: „Wolę Paradise”. Film opowiada piękną historię człowieka z niezależną duszą, który w Bogu widział źródło, cel i sens prawdziwego człowieczeństwa. W książeczce dodatkowo tekst listu Ojca Świętego Jana Pawła II do członków Konfeseracji Oratorium Świętego Filipa Neri.


     
Św.Ojciec Pio - film DVD - kod 8065
 

Reżyseria: Carlo Carlei
Występują: Castelitto, Pietro Biondi, Gianni Bonagura
Rok: 2000
Czas: 200 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lekotr - polski
Napisy - polskie

Niezwykła i wzruszająca opowieść o włoskim świętym, którego zna cały świat. Ojciec Pio, zwykły zakonnik mieszka całe życie w San Giovanni Rotondo. Tam zostaje naznaczony niezwykłymi darami Bożymi. Otrzymuje stygmaty, posiada dar bilokacji i zapachu świętości. Ówczesna nauka nie potrafi wyjaśnić tych nadprzyrodzonych znaków. Sceptycznie nastawiona postawa hierarchii Kościoła kontrastuje z uwielbieniem zakonnika przez zwykłych, prostych wiernych, którzy tłumnie gromadzą się na każdej Eucharystii, odprawianej przez niego. Mimo wielu przeciwności losu oraz wielkiego cierpienia Ojciec Pio daje świadectwo wiary oddając się Bogu.


     
Św.Paweł z Tarsu - film DVD - kod 2624
Św.Paweł z Tarsu - film DVD - kod 2624  

Reżyseria: Raffaele Mertes
Występują: Ricky Tognazzi, Danny Quinn, Maria Grazia Cucinotta
Rok: 2000
Czas: 180 min
Format obrazu - 4:3
Dźwięk - 2:0
Lektor - polski
Napisy - polskie

Dwuczęściowy miniserial stanowi przedostatnią część międzynarodowego cyklu telewizyjnego Biblia. Scenariusz został oparty na Dziejach Apostolskich i informacjach, które można znaleźć w listach św. Pawła, znalazły się tu także wątki fikcyjne. Na uwagę zasługuje świetna kreacja niemieckiego aktora Johannesa Brandrupa w roli tytułowej. Film rozpoczynają sceny spotkania z Chrystusem, kiedy podczas podróży do Damaszku doznaje wizji i zostaje oślepiony. Następnie narracja filmu przenosi nas w przeszłość. Poznajemy wydarzenia z okresu, kiedy jeszcze jako Szaweł wykazał się szczególną gorliwością w prześladowaniach chrześcijan.


Paweł VI - Papież burzliwych czasów
Film DVD
  Film o Pawle VI obejmuje swoim zakresem pięć dekad, które znacząco zmieniły Włochy i Kościół katolicki. Wraz z dostępującym kolejnych godności kościelnych ks. Battistą Montinim, wkraczamy w świat wzajemnych wpływów i polityki, rodzących się ugrupowań terrorystycznych oraz ogromu odpowiedzialności jaka spoczęła na nim po powołaniu na Tron Piotrowy. Ks. Battista Montini jako urzędnik Sekretariatu Stanu przez wiele lat doradzał kolejnym papieżom. Był jednym z najbliższych współpracowników Piusa XII, który przeprowadził Kościół przez okres reżimu faszystowskiego i II Wojny Swiatowej, a już jako Paweł VI musiał sprostać wyzwaniom Soboru Watykańskiego II, świeżo ukonstytuowanej Republiki Włoskiej i związanymi z tym protestami i atakami terrorystycznymi lat 60 i 70.

     
Pius XII - pod rzymskim niebem
Film DVD
  Rok 1943, Rzym - wojska włoskie podpisują zawieszenie broni. Niestety skutkuje to większymi represjami nakładanymi przez faszystowskie władze na ludność cywilną. Szczególne prześladowania dotyczą społeczności żydowskiej, poddanej brutalnym aresztowaniom, grabieży i deportacjom. Podobny los przypada w udziale pięknej Miriam, której rodzina zostaje rozdzielona, a ona trafia do służby u nazistów. Dwaj dotychczasowi konkurenci o jej względy, Davide i Marco, łączą siły, aby uwolnić dziewczynę i ukryć się w jednym z rzymskich klasztorów, które Papież Pius XII ogłasza eksterytorialnymi posiadłościami Watykanu. W ten sposób Papież usiłuje ratować żydowską ludność przed represjami nazistów. Jednak ukrywanie ich w klasztorach i kościołach oraz próby wpływania na decyzje niemieckich dowódców legną u podstaw spisku inspirowanego przez Hitlera, mającego na celu porwanie następcy św. Piotra.

     
Ludzie Boga
Prawdziwa historia o sile wiary
 

„Ludzie Boga” - zdobywca Grand Prix i nagrody Jury Ekumenicznego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję podjąć musieli jednak sami mnisi...

W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione.

„Ludzie Boga” to piąty film w dorobku reżyserskim Xaviera Beauvois. W rolach głównych wystąpili wybitni francuscy aktorzy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin

Film Ludzie Boga – jest uzupełniony o audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.


     
Jan Paweł II - Szukałem Was...
 

Jan Paweł II. Szukałem Was... to pełnometrażowy film dokumentalny, zrealizowany w technice HD, o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii Kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

"Jan Paweł II Szukałem Was" to niezwykłe dokonanie w historii polskiego filmu, dokumentujące nie tylko dzieło i życie Papieża-Polaka, ale także epokę. Jesteśmy dumni, że wprowadzenie filmu DVD przypada w udziale Galapagos. To wielkie przedsięwzięcie Producenta i zaszczyt dla nas - mówi Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films, które jest wyłącznym wydawcą i dystrybutorem filmu "Jan Paweł I. Szukałem Was…" na płytach DVD, na terenie Polski.

Film był realizowany przez cztery lata w 13 krajach na czterech kontynentach, za reżyserię odpowiadał Jarosław Szmidt. Znalazły się w nim unikalne archiwalne materiały z Janem Pawłem II oraz ekskluzywne, nagrane specjalnie na potrzeby filmu, wypowiedzi największych autorytetów współczesnego świata m.in.: Laureata Pokojowej Nagrody Nobla Lecha Wałęsy, osobistego sekretarza Ojca Świętego Kard. Stanisława Dziwisza, światowej sławy tenora Plácido Domingo, byłego prezydenta Włoch Francesco Cossiga, byłego rzecznika prasowego Watykanu - Joaquina Navarro-Vallsa. Na temat Ojca Świętego głos zabrali również najważniejsi przedstawiciele światowych religii m.in. duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, Naczelny Rabin Izraela w latach 1993-2003 Yisrael Meir Lau, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I.

Filmową opowieść jako narrator prowadzi Krzysztof Ziemiec, znany dziennikarz telewizyjny, wielokrotnie relacjonujący w przeszłości papieskie pielgrzymki, który przekazał Polakom pierwsze wiadomości o śmierci Jana Pawła II. Wraz z narratorem podążamy śladami papieskich pielgrzymek, ukazując piękno krajobrazów, ludzi i nadzieję, jaką pokładał w całym świecie i jego mieszkańcach Papież z Polski. Zdjęcia przepięknych pejzaży oraz wspaniałych zabytków architektury zrealizowano m.in. w Polsce, we Włoszech, Watykanie, Ziemi Świętej, Meksyku, Boliwii, Zambii, Botswanie czy na Malcie. Przekaz wizualny wzbogaca wyjątkowa muzyka napisana specjalnie na potrzeby filmu przez wybitnego kompozytora Michała Lorenca.


     
Krzyż - Kontynuacja "Solidarni 2010" - DVD
  Jedna z najzdolniejszych polskich reżyserek młodego pokolenia i znany z "Warto rozmawiać" dziennikarz opowiadają o wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu, które przez wiele tygodni emocjonowały Polaków. Jednak ich obraz nie ma nic wspólnego z powierzchownymi relacjami dziennikarskimi. Cierpliwie, z wytrwałością przyglądają się wszystkim wydarzeniom i ich bohaterom, dzięki czemu zapis nie jest banalny i wykrzywiony a prawda o tym co się stało jest bardziej złożona. Znakomita reżyseria i koncepcja realizatorska, bogaty, unikatowy materiał, formuła, która trzyma widza w napięciu oraz elektryzujący temat składają się na absolutnie wyjątkowy film, wobec którego nie można przejść obojętnie. W książce wywiad-rzeka z twórcami: Ewą Stankiewicz, Janem Pospieszalskim oraz Robertem Kaczmarkiem, m.in. o cenie, jaką przyszło im zapłacić za Solidarnych 2010, oraz o filmie i wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu.

     
9 dni które zmieniły świat + DVD
Knoblock Kevin
  Niezwykły film, niezwykli twórcy, niezwykłe przesłanie...
Zrealizowane w hołdzie polskiemu narodowi z wielkim rozmachem dzieło, którego producentem jest jedna z najbardziej wpływowych osobistości amerykańskiego życia publicznego Newt Gingrich. Amerykańscy twórcy wychodzą z założenia, że pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku, które miało kolosalny wpływ na losy świata, podobnie jak cała późniejsza posługa polskiego papieża."9 dni, które zmieniły świat" to film bezprecedensowy, ważny dla kształtowania świadomości zachodniego widza i wzruszający w odbiorze dla nas, Polaków, wspaniale docenionych w tym dziele. Zdjęcia kręcono w kilku krajach, dotarto do niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, przy produkcji współpracowano z dziesiątkami ważnych osobistości. Powstało szalenie ważne dzieło, które powinien obejrzeć każdy Polak. W książce: bogato ilustrowana historia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, operacja "Lato": SB kontra Papież i pielgrzymi, rozmowy z twórcami filmu.

     
Mojżesz - 2 DVD
Gianfranco De Bosio
  Dwuczęściowy film przedstawiający jedną z najważniejszych historii w Starym Testamencie - historię życia mojżesza - proroka i przywódcy Izraelitów. Pełen poruszających i znajomych scen: od odnalezienia nowonarodzonego Mojżesza unoszącego się w koszyku na wodach Nilu, przez gorejący krzew, plagi egipskie, cudowne przejście przez Morze Czerowne, aż po ogłoszenie Dziesięciu Przykazań na Górze Synaj.

     
Jezus z Nazaretu - 2 DVD
Franco Zeffirelli
  Oparta na Nowym Testamencie filmowa opowieść o życiu Jezusa z Nazaretu. Zrealizowany jest z wielkim rozmachem i gwiazdorską obsadą, wiernie przedstawia najważniejsze wydarzenia opisane w Ewangelii - od Zwiastowania po Zmartwychwstanie. Dodatkowym walorem filmu są wspaniałe zdjęcia bliskowschodnich plenerów, scenografia doskonale oddająca realia epoki oraz wspaniała muzyka Maurice Jarre. Ogromnym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada m.in. Anne Bancroft, Anthony Quinn, Christopher Plummer czy Michael York
Wydanie dwupłytowe.

     
POPIEŁUSZKO - WOLNOŚĆ JEST W NAS- DVD
reżyseria: Rafał Wieczyński
 

Największa polska produkcja 2009 roku. 7 tysięcy aktorów i statystów,
7 miesięcy zdjęć, 14 miast.
Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę.

Obraz przedstawia życie Księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.
Losy bohatera przedstawione są na tle kluczowych wydarzeń lat 80. Z rozmachem odtworzono m.in. strajki Sierpnia '80 oraz manifestacje stanu wojennego brutalnie tłumione przez władze PRL. Liczne sceny masowe oddają gorącą atmosferę tamtych dni, a w filmie udział biorą również autentyczni uczestnicy historycznych wydarzeń. Szczególną uwagę zwraca dopracowana scenografia, która doskonale oddaje estetyczny koloryt lat 80.


     
GENERAŁ NIL - DVD
reżyseria: Ryszard Bugajski
 

Historia, którą pokazuje w filmie Ryszard Bugajski to próba rekonstrukcji ostatnich lat życia legendarnego dowódcy Kedywu Armii Krajowej, generała brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”. Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb Związku Sowieckiego, gdzie trafił po aresztowaniu w 1945 przez NKWD i kończy wykonaniem wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu zimą 1953 roku. Obrazowi towarzyszą retrospekcje z okresu okupacji i konspiracyjnej działalności generała, szczególnie zamach na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę.„Generał Nil” jest okazją do przypomnienia sylwetki zapomnianego bohatera, polskiego patrioty, ofiary komunistycznych rządów PRL. August Emil Fieldorf był żołnierzem I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego, jako dowódca 51 Pułku Piechoty walczył w kampanii wrześniowej 1939r. Stopień generała brygady otrzymał w 1944 r. Był też komendantem organizacji NIE – kadrowej organizacji AK, której celem była kontynuacja walki o niepodległość w warunkach sowieckiej okupacji. Trzy lata po powrocie z zesłania do kraju - 10 listopada 1950 roku - został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa. Pomimo wywieranej na niego presji, nie zgodził się na współpracę z reżimem. Został fałszywie oskarżony o kolaborację z hitlerowcami. 16 kwietnia 1952 Sąd Wojewódzki dla miasta Warszawy skazał go na śmierć jako „zdrajcę narodu polskiego”. Wyrok wykonano 24 lutego 1953 roku. Do dziś nie wiadomo, gdzie pochowano jego ciało.


 
FAUSTYNA
 

Filmowa opowieść o polskiej mistyczce, siostrze zakonnej, św. Marii Faustynie Kowalskiej (1905 - 1938).Od najmłodszych lat głęboko religijna, odznaczała się wielką wrażliwością i już w siódmym roku życia poczuła powołanie zakonne.Jako niewykształcona kilkunastoletnia dziewczyna opuściła dom rodzinny, aby na służbie u zamożnych rodzin zarobić na własne utrzymanie i klasztorne wiano.W kwietniu 1926 roku przyjęła habit i imię zakonne Maria Faustyna.W wielu domach Zgromadzenia, m.in. w Płocku, Wilnie i Krakowie, pełniła obowiązki kucharki, ogrodniczki, furtianki.Jej życie, na pozór zwykłe i monotonne, kryło w sobie nadzwyczajną głębię zjednoczenia z Bogiem. Obfitowało w objawienia, a cały nadprzyrodzony świat był dla niej nie mniej realny niż rzeczywisty, który dostrzegała zmysłami. Święta spotkała się z niezrozumieniem otoczenia. Mimo tego nie przestała kontemplować tajemnicy Bożego Miłosierdzia, rozwijając jednocześnie w sobie postawę umiłowania bliźnich. Siostra Faustyna spędziła w klasztorze 13 lat. Wyniszczona wieloletnią chorobą, zmarła 5 października 1938 roku, mając zaledwie 33 lata. Głębię duchowych doświadczeń świętej znakomicie oddaje niezwykły klimat filmu z piękną muzyką Wojciecha Kilara.

Reżyseria: Jerzy Łukaszewicz
Scenariusz: Maria Nowakowska-Majcher
Zdjęcia: Zdzisław Najda
Muzyka: Wojciech Kilar
Kierownictwo produkcji: Halina Cichomska
Produkcja: Telewizja Polska S.A. 1994
Występują: Dorota Segda, Danuta Szafarska, Mirosława Dubrawska, Anna Milewska,
Stanisława Celińska, Agnieszka Czekańska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska,
Zofia Rysiówna, Krzysztof Wakuliński i inni
Rok wydania:2009
czas trwania 74 min.


     
ZŁODZIEJ W SUTANNIE
     
 

Oparty na faktach, telewizyjny spektakl fabularny opowiada o brawurowej tajnej akcji "uwolnienia" kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i niezwykłej postaci księdza Józefa Wójcika, który w 1972 roku wykradł go z klasztoru na Jasnej Górze. Po "aresztowaniu" obrazu przez SB w 1966 r.i zamknięciu go w kaplicy św. Pawła na Jasnej Górze, przez 6 lat szlakiem peregrynacji wędrowała jedynie pusta rama. Kiedy w 1972 roku symbole te miały trafić na uroczystości w Radomiu, wikariusz tamtejszej parafii wykradł obraz z Częstochowy i przywiózł go do radomskiej katedry. Udana akcja rozpoczęła ponowną peregrynację obrazu. Pierwowzór głównego bohatera, ks. Wójcik (grany przez Artura Żmijewskiego) był 18 razy karany przez komunistyczne władze za obronę krzyża, odprawianie mszy św. i nauczanie religii. W latach 90-tych wybudował w Ostojowie kościół jako wotum dziękczynne za upadek komunizmu. Obecnie jest proboszczem w Suchedniowie.

Gwiazdorska obsada: Artur Żmijewski (ks. Józef Wójcik), Tomasz Kot (oficer SB), Olgierd Łukaszewicz (prymas Wyszyński), Andrzej Chyra (kard. Wojtyła) i inni.


     
BARABASZ
     
 

reżyseria: Richard Fleischer
występują: Harry Andrews, Ernest Borgnine, Valentina Cortese, Vittorio Gassman, Katy Jurado, Arthur Kennedy, Silvana Mangano, Jack Palance, Anthony Quinn, Norman Wooland
produkcja: USA 1962

Oto fikcyjna opowieść o Barabaszu, oparta na fascynującym fragmencie Nowego Testamentu. Gdy Poncjusz Piłat zapytał lud Jerozolimy, kogo ma uwolnić - Jezusa z Nazaretu czy złodzieja i mordercę Barabasza - lud wskazał na Barabasza. Odzyskał on wolność, ale wspomnienie o tym, co się stało, prześladowało go przez resztę życia. Gdy na oczach Barabasza ukamienowano jego dawną kochankę, Rachelę, znów zaczął kraść. Został ponownie aresztowany i zesłany do kopalni siarki, a następnie do szkoły gladiatorów, gdzie był świadkiem, jak jeden z jego towarzyszy oddał życie za Nazareńczyka. Wkrótce potem sam zawisł na krzyży i dopiero wtedy zdał sobie sprawę a potęgi wiary.

Czas: 132 minut


     
CUD MIŁOŚCI
     
 

Film "Cud miłości" to niesamowita podróż do wnętrza ludzkiego ciała, sfilmowana przy użyciu najnowszych osiągnięć techniki przez światowej sławy fotografika, Lennarta Nilssona
(autor hitu TV"The Saga of Life") i przez wielokrotnie ngradzanego operatora kamery Svena Nyqvista. Docierają oni z kamerą i aparatem fotograficznym do wnętrza ciała kobiety, ukazując wielką tajemnicę poczęcia człowieka, życia płodowego aż po narodziny.

Czas: 55 minut


     
FRANCISZEK
     
 

reżyseria: Liliana Cavani

Niekonwencjonalny film o życiu świętego Franciszka z Asyżu. Z jednej strony przedstawia portret jednego z najbardziej heroicznych świętych, a z drugiej "zwykłego" świeckiego człowieka z bagażem ziemskich wad i zalet. Losy Franciszka poznajemy poprzez opowieść o losach mężczyzny o tym samym imieniu i podobnych doświadczeniach życiowych... W filmie zobaczymy także świętą Klarę.

Czas: 150 minut


     
JEZUS Z NAZARETU
     
 

reżyseria: Franco Zeffirelli
obsada: Robert Powell

Oparta na przekazach z Nowego Testamentu historia Jezusa z Nazaretu. Ten film przedstawia wszystkie najważniejsze fakty z życia Chrystusa - od proroctw zapowiadających nadejście Mesjasza aż po męczeńską śmierć na krzyżu. Zrealizowane z wielkim rozmachem (również z gwiazdorską obsadą) widowisko Franco Zeffirelliego powstało w dwóch wersjach: w formie mini-serialu telewizyjnego oraz jako pełnometrażowy film prezentowany w kinach. Tytułową rolę Jezusa mistrzowsko zagrał Robert Powell.

Czas: 270 minut


     
Historia Świętego Antoniego
  Opowieść o średniowiecznym świętym, który trwale wpisał się w historię chrześcijaństwa. Miody Portugalczyk imieniem Fernando jest dzielnym rycerzem. Pewnego dnia staje do pojedynku ze swoim przyjacielem, którego bardzo poważnie rani. Czując się winnym, ofiarowuje się Bogu prosząc Go, aby ocalił życie konającego. Gdy tak się staje, Fernando wstępuje do zakonu przyjmując imię Antoni. Od tej pory młody zakonnik postanawia poświęcić życie Bogu oraz pracy misyjnej. Prosi współbraci o możliwość wyjazdu do ziemi Saracenów aby móc nawracać niewiernych. Niestety statek, na którym płynie wpada w potężną burzę, która zmusza go do przybicia do brzegów Sycylii. Pomimo tego niepowodzenia brat Antonii podejmuje dalszy trud głoszenia słowa Bożego, czyniąc na swej drodze wiele cudów.

     
Od Apeninów do Andów - DVD
 

Czas: 210

Ekranizacja słynnej powieści Edmunda de Amicisa. Wzruszająca historia trzynastoletniego chłopca z Genui, który wyrusza w podróż na poszukiwanie matki. Kobieta wyjechała dwa lata wcześniej do Ameryki, aby tam zarobić na utrzymanie swojej zadłużonej rodziny i wszelki ślad po niej zaginął. Mały Marco postanawia więc sam przemierzyć tysiące kilometrów z Włoch do Argentyny. Po drodze musi zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu, a pech prześladuje go na każdym kroku. Będzie musiał wykazać się niezwykłym bohaterstwem i wytrwałością, aby odnaleźć ukochaną matkę...


     
Arka Noego - DVD
 

Czas trwania: 2:40

"Arka Noego" to biblijna historia człowieka, którego Bóg wybrał, żeby ocalił ludzkość przed zagładą. Noe dowiaduje się, że Pan zaleje świat wodami potopu. Buduje gigantyczną arkę, na której chronią się członkowie jego rodziny i zwierzęta. Film Jona Irvina ("Psy wojny") jest swobodną adaptacją wątku zaczerpniętego z Księgi Rodzaju.


     
Historia świetej Rity - DVD
 

Reżyseria: Giorcio Capitani
Czas trwania: 01:54

Film o życiu Rity Lotti bardziej znanej jako święta Rita z Cascia. W swoim życiu była ona wzorową córką, ukochaną żoną, dobrą matką, a także pobożną zakonnicą. Jako młoda kobieta, Rita poznaje dzielnego i przystojnego rycerza Paolo Manciniego, w którym zakochuje się a następnie wychodzi za niego za mąż. Niedługo potem rodzą się im bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo. Rita poznaje okrutną prawdę o swoim mężu, który w rzeczywistości jest mordercą. Pod wpływem żony, jej miłości i olbrzymiej wiary, Paolo postanawia się zmienić i porzuca dotychczasowe życie. Dawni wrogowie nie pozwolą mu jednak na to... Historia kobiety, której życie stało się świadectwem nmo przebaczenia.


     
Dzieciątko zwane Jezus - DVD
  Reżyseria: Franco Rossi
Czas trwania: 110 min
"Dzieciątko zwane Jezus" (Un Bambino di nome Gesu) to Pierwszy film przedstawiający dzieciństwo Jezusa Chrystus. Jego akcja rozpoczyna się w chwili gdy do Józefa przemawia tajemniczy głos, który każe mu zabierać Maryję i nowonarodzonego Jezusa i uciekać do Egiptu. Okazuje się, że dzięki temu unikają rzezi dzieci, którą nakazał król Herod z obawy przed mającym się narodzić przyszłym królem Izraela. Ocalały Jezus dorasta więc pod czułą opieką swoich opiekunów, pomagając Józefowi, przysparzając Maryi kolejnych trosk i mając przez cały czas typowo dziecięce pytania.
Przejmująca opowieść opowiadająca o tak rzadko poruszanym momencie życia Jezusa Chrystusa jakim jest jego dzieciństwo.

     
Narodzenie - DVD
  Film opowiada o dwóch latach życia Maryi i Józefa, których kulminacyjnym momentem będzie podróż z Nazaretu do Betlejem i narodziny Jezusa.
Bohaterami filmu "Narodzenie" są Maria i Józef. Dwójka ta wyrusza w dramatyczną podróż z Nazaretu do Betlejem pełną trudów i niebezpieczeństw. Betlejem jest rodzinnym miastem Józefa. Bohaterowie chcą się tam dostać by uczestniczyć w spisie ludności zarządzonym przez króla Heroda. Długość trasy wynosi ponad 150 kilometrów, a Maria jest w dziewiątym miesiącu ciąży i wkrótce spodziewa się narodzin dziecka.

     
     
     

© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart