Książki i albumy o tematyce chrześcijańskiej

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.


     
Ojciec wolnych ludzi
Paweł Zuchniewicz
  Ojciec wolnych ludzi to powieść oparta na faktach z życia człowieka uznawanego przez Polaków za drugi autorytet po Janie Pawle II - kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Poznajemy jego życie od momentu, gdy jeszcze jako zwykły ksiądz jest świadkiem wybuchu II wojny światowej. W trakcie wojny jest aresztowany przez gestapo, poznaje grupę dziewcząt zwanych później Ósemkami, dla których stanie się kierownikiem duchowym, pracuje jako kapelan powstańczego szpitala. Po wojnie zostaje mianowany biskupem, a w 1948 roku zostaje prymasem.Dzięki wciągającej narracji jesteśmy niemal bezpośrednimi świadkami walki Prymasa o niezależność Kościoła w komunistycznej Polsce - walki okupionej licznymi cierpieniami i dylematami. Zwłaszcza młodsi czytelnicy mogą dzięki tej książce zrozumieć znaczenie pojęć i wydarzeń historii polskiego Kościoła, o których dotychczas słyszeli na ogół wyrywkowo lub nie słyszeli wcale - Non possumus, peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po Polsce, milenium Chrztu Polski, list biskupów polskich do biskupów niemieckich i wiele innych.

Cuda księdza Jerzego
Małgorzata Pabis, łukasz Kudlicki
  „Mój syn pomoże...” – powiedziała kiedyś Marianna Popiełuszko do siostry Jany Płaskiej, urszulanki. I pomógł. Przychodził z pomocą wielu ludziom, wypraszając im u Pana Boga zdrowie, potomstwo, znalezienie pracy. Był i jest blisko swoich najbliższych – mamy, rodzeństwa, kuzyna, ale także przyjaciół, z którymi spotykał się bądź to na Mszach Świętych za Ojczyznę, bądź na wycieczkach czy imieninach. Kilkadziesiąt takich świadectw można znaleźć w książce Cuda ks. Jerzego. Wszystkie pokazują, jak wielkim orędownikiem u Pana Boga jest nam współczesny męczennik – bł. ks. Jerzy Popiełuszko z Żoliborza. „Mój syn pomoże...” – powiedziała mama kapłana. Te świadectwa są dowodem, że wciąż pomaga...

Bł Jan Paweł II - Odpowiem na Twoje pytania
  Wszyscy "znaliśmy" naszego Papieża. Część z nas miała to szczęście i spotkała go osobiście. Bardzo często, myśląc o Papieżu, kojarzymy jego osobę z anegdotami, wadowickimi kremówkami, zdjęciami mężczyzny w bieli na tatrzańskich czy alpejskich szlakach. Czy wiemy jednak, skąd wypływała siła tego niezwykłego człowieka? Jego pasja do teatru, poezji, filozofii i gór? A przede wszystkim, skąd czerpał swoją miłość do Boga i do drugiego człowieka? Dlaczego jego osobowość i charyzma urzekały ludzi na całym świecie, zarówno tych wierzących, jak i niewierzących? Czy znamy, albo raczej czy JA sam znam go na tyle, by móc powiedzieć, jakie były jego poglądy na istotne współczesne sprawy? Czy współczesny człowiek nie potrzebuje przewodnika, który pomógłby mu dokonywać słusznych wyborów, a czasami tylko podsunął właściwą drogę? Książka zawiera nasze pytania - te codzienne i te niecodzienne. Odpowiedzi udziela sam Papież. Odpowiada tekstami swoich encyklik, przemówieniami, fragmentami książek. Czytając, mamy wrażenie, jakby nadal był z nami i siedział obok. Nie istniał dla niego tłum, każdy w tłumie był dla niego wyjątkowy. Książka, którą proponujemy jest próbą rozmowy między nami i Błogosławionym. Zapraszamy do niej.

Jan Paweł II - Błogosławiony
  Album ten jest pamiątką z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Publikacja podzielona jest na działy, które pokazują życie i posługę tego Wielkiego Papieża. Tekst do albumu napisał kard. Camillo Ruini. Jest on przetłumaczony na siedem języków. Podpisy pod zdjęciami podają datę i miejsce wydarzenia. Niech ten album ożywi w nas piękne wspomnienia i umocni wiarę, którą żył i głosił całemu światu Błogosławiony Papież.

Niewidzialne światło
  Rozmowy z wybitnym hierarchą polskiego Kościoła.
Arcybiskup Józef Życiński (1948-2011), wybitny filozof nauki, ceniony publicysta, cięty polemista. Jeden z tych hierarchów polskiego Kościoła, którzy nie wzbraniali się przed publicznym zabieraniem głosu w najtrudniejszych nawet kwestiach. Rozmowy zawarte w niniejszej książce dotyczą zarówno jego życia, jak i refleksji nad PRL-em, przemianami w Polsce po upadku komunizmu, znaczenia filozofii i kultury oraz wyzwań, przed jakimi stoi Kościół w XXI wieku. Trafność spostrzeżeń oraz styl myślenia Józefa Życińskiego stały się inspiracją wielu katolickich intelektualistów.

Jezus z Nazaretu - cześć 2
  Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. (…) W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukaza-nie „postaci i orędzia Jezusa”. Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa – postać i orędzie – jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa (…). W drugiej części zadanie to było jeszcze trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa (…). Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć. Joseph Ratzinger – Benedykt XVI (z „Przedmowy”)

Blogosławiony Jan Paweł II
  Jan Paweł II niestrudzenie głosił Ewangelię nawet wtedy, gdy milczał dotknięty chorobą. Dla milionów ludzi różnych ras, narodowości i wyznań był prawdziwym świadkiem Chrystusa. Historia życia Ojca Świętego, przeplatana jego osobistymi wspomnieniami, zawiera liczne anegdoty, wypowiedzi przyjaciół i współpracowników. Ta szczególna biografia uzupełniona jest o cenne dokumenty - listy Karola Wojtyły do Ojca Pio, kolejne wersje testamentu Papieża czy świadectwa cudów, jakie dokonały się za jego wstawiennictwem, w tym cudu beatyfikacyjnego. Wzruszeń dostarcza lektura korespondencji nadsyłanej przez dzieci i stroskanych rodaków, przedstawicieli Kościoła i państwa polskiego, a także dziękczynnych modlitw - w tym Matki Teresy z Kalkuty - za niezwykły dar, jakim był dla współczesnego świata ten pontyfikat.

Jan Paweł II - Niezwykłe historie
  Na jaw wychodzą coraz to nowe fakty udowadniające świętość Jana Pawła II. Wśród autorów, opisujących cudowne wydarzenia, których sprawcą był polski papież, znajdziemy m.in. dziennikarza watykańskiego Andrea Tornielliego, specjalistę od objawień fatimskich Wincentego Łaszewskiego, redaktora naczelnego pisma "Cuda i łaski Boże" Henryka Bejdę i wielu innych. Opowiedzą oni fascynujące historie o Bożej Opatrzności, uzdrowieniach, cudach – a to wszystko w kontekście długiego pontyfikatu Jana Pawła II. Wiele z tych opowieści po raz pierwszy ujrzy światło dzienne.

Mszał z czytaniami na każdy dzień
  Mszał z czytaniami łączy dwie księgi liturgiczne; mszał i lekcjonarz. Zawiera pełny zestaw tekstów mszalnych i czytań na niedziele, uroczystości i święta oraz dni powszednie. Jest w nim obszerny wybór mszy własnych o Świętych z rangą uroczystości i świąt uzupełniony formularzami polskich świętych i błogosławionych; ponadto wybór mszy wspólnych, obrzędowych, w różnych potrzebach, wotywnych oraz za zmarłych.

Błogosławiony Jan Paweł II - Przyjaciel dzieci
  Najlepszy sposób na przedstawienie najmłodszym postaci Jana Pawła II - fotografie Papieża z dziećmi od pierwszego do ostatniego roku pontyfikatu, ze wszystkich kontynentów, szczególnie jednak z Polski i ze spotkań z rodakami w Watykanie. Sytuacje zabawne i wzruszające, uroczyste i podniosłe, udzielanie błogosławieństw, Komunii św., rozmowy z małymi chrześcijanami. Ojciec Święty zawsze promieniował miłością i życzliwością, które charakteryzują prawdziwego Przyjaciela Dzieci.
Tekst ks. biskupa Antoniego Długosza, znanego najmłodszym z telewizyjnego "Ziarna", cytaty z wypowiedzi Ojca Świętego do dzieci i o dzieciach. Idealny, wartościowy prezent na Pierwszą Komunię Świętą! Album w dużym formacie, złocenia na każdej stronie, najwyższa jakość edytorska.

Święta Rita. Cudowna historia patronki od spraw beznadziejnych + film DVD
  Rita z Cascii to dziś jedna z ulubionych świętych. Solidnie na tę pozycję zapracowała swoją skutecznością. Tysiące ludzi – o czym głoszą pozostawione świadectwa – doświadczyło i doświadcza jej wstawiennictwa nawet w najtrudniejszych sprawach. Jest patronką od spraw beznadziejnych, przy czym w kontekście św. Rity należałoby napisać: „wydawałoby się beznadziejnych”... W albumie znalazły się: bogato ilustrowana biografia, nabożeństwo, historia i miejsca kultu, także w Polsce, oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Rity w sprawach trudnych. Wszystko to sprawia, że publikacja nie jest zwykłym albumem, ale dodatkowo przewodnikiem i modlitewnikiem. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej przyczyni się ona do popularyzacji kultu wyjątkowej świętej – św. Rity z Cascii. Zapraszamy także na seans poruszającego filmu o Ricie z Cascii. Znakomicie zrealizowany, z ciekawą, intrygującą fabułą, wiernie oddający ducha epoki, łączący najlepsze wartości obrazu historycznego z jasnym, klarownym przesłaniem moralnym, które swoim życiem niosła tytułowa bohaterka.

Światłość świata
Peter Seewald
  Benedykt XVI odważnie o grzechach Kościoła.
Wywiad, który wstrząsnął opinią społeczną na całym świecie. Papież pytany o:- sekularyzację Europy Zachodniej,- etykę seksualną, - molestowanie dzieci przez duchownych,- zdjęcie ekskomuniki z biskupów lefebrystów, - sposób odnalezienia się Kościoła we współczesnym świecie zaskakuje szczerością, burzy wizerunek „pancernego kardynała”. Poznajemy Benedykta XVI nie tylko jako przywódcę Kościoła katolickiego, ale też jako człowieka, który ujmująco opowiada o niełatwym wejściu w rolę papieża i zderzaniu się z częstą krytyką pod własnym adresem. Wspomina pielgrzymki i ostatnie spotkania z Janem Pawłem II.

Dziennik
Błogosławiony Ks. Michał Sopoćko
  Wydawnictwo św. Jerzego w Białymstoku oddaje do rąk ­Czytelników prywatne pisma Błogosławionego Michała Sopoćki: dziennik­pamiętnik i zapiski o charakterze wspomnień. Pozwalają one bardziej niż dzieła naukowe wniknąć do wnętrza Błogosławionego. Michał Sopoćko był płodnym pisarzem. Wiele jego pism ukazało się już drukiem. Niektóre czekają jeszcze na wydanie. Właściwie, wszystko, co pisał, jest autobiograficzne, pozwalające mówić o autorze. Dziennik daje bezpośredni wgląd w duszę piszącego, pomocny jest nie tylko w rekonstrukcji biografii, lecz także w śledzeniu działania łaski w konkretnym życiu.

Anegdoty z koloratką - Ks.Jan Górecki
  Jak mawiali starożytni Amerykanie, „yno osioł i oślica nie zno się na dobrych wicach” – taką dedykacją z przymrużeniem oka ks. Jan Górecki opatrzył wybór anegdot i dowcipów, których bohaterami lub autorami są księża pracujący i pochodzeniem związani z obszarem dzisiejszej archidiecezji katowickiej. Zachęcany przez jednych do ich zebrania, przestrzegany przez drugich, bo tematyka – delikatnie mówiąc – delikatna, ks. Górecki zaryzykował i spisał choć niektóre, by nie uleciały z naszej pamięci wraz z upływem czasu. Materiał do anegdot i dowcipów, zawartych w tej książce, dostarczyło życie, stąd przedstawiany humor, zazwyczaj sytuacyjny, dotyczy życia ludzi przebywających w budynku kościoła, probostwa, w salkach katechetycznych, w szkole.

Głoście Ewangelię Rok A
  Publikacja „Głoście Ewangelię" zawiera materiały liturgiczno-homiletyczne na niedziele, uroczystości i święta cyklu A.
Sugestie homiletyczne i komentarze biblijne pomagają w objaśnianiu słowa Bożego przeznaczonego na daną niedzielę i uroczystość. Dodatkowo wprowadzenie do liturgii, komentarz do czytań i na rozesłanie, a także propozycja modlitwy powszechnej pozwala na ubogacenie niedzielnej liturgii.
Książka ta jest kontynuacją zbiorów podobnych materiałów wybranych spośród materiałów homiletyczno-liturgicznych zamieszczanych w „Ateneum Kapłańskim".

Wyjątkowy poradnik szczęścia małżeńskiego
Grzegorz Łęcicki
  W dzisiejszych czasach, gdy lansuje się modę na życie bez zobowiązań, kiedy instytucja małżeństwa wydaje się dla niektórych zbytecznym gadżetem, ten poradnik wskazuje narzeczonym i małżonkom drogę budowania trwałego i szczęśliwego związku opartego na łasce sakramentu.Jak to osiągnąć będąc ludźmi nowoczesnymi, a równocześnie żyjącymi w zgodzie z Ewangelią i nauką Kościoła? Jak uniknąć błędów prowadzących do nieszczęść i niepowodzeń w małżeństwie? Jak dobrze wybrać tę druga połowę na całe życie?

Adhortacja apostolska Verbum Domini
O Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła
  Posynodalna adhortacja zaczyna się cytatem biblijnym z 1 Listu św. Piotra, nawiązującym do Księgi Izajasza: Verbum Domini manet in aeternum – „Słowo Pana trwa na wieki”. Składa się z trzech części.

Pierwsza nosi tytuł Verbum Dei – „Słowo Boga”. Ukazuje, że człowiek i jego problemy nie są Bogu obojętne, a chrześcijaństwo nie jest religią księgi, ale Słowa wcielonego, jednak w przyjęciu Go ma znaczenie Pismo natchnione przez Ducha Świętego. Człowiek ma je przyjąć z wiarą w Kościele, w kontekście całej jego Tradycji.
Papież porusza też w tej części sprawę hermeneutyki, czyli interpretacji Pisma Świętego w Kościele. Przestrzega przed dychotomią między egzegezą ograniczającą się do badań filologiczno-historycznych a teologią, jak też przed fundamentalistyczną interpretacją Pisma Świętego. Biblia ma stać się duszą teologii, jak wzywał Sobór Watykański II.


Ojciec Pio - album z płytą DVD
  Ojciec Pio jest jednym z najbardziej znanych świętych Kościoła, a jego bogate w niezwykłe i dramatyczne wydarzenia życie nie przestaje zaskakiwać. Publikacja, którą oddajemy w Państwa ręce, przedstawia w przystępny sposób historię stygmatyka z Pietrelciny: życie, cuda, które przypisuje się jego wstawiennictwu, niezwykłe świadectwo tego, jak wiele Bóg potrafi zdziałać, posługując się skromnym zakonnikiem.
Zapraszamy także na seans znakomitego i głośnego dzieła Carlo Carlei, który w zgodnej opinii wielu fachowców jest najlepszym filmem biograficznym o tym świętym zakonniku. Film zrealizowano z rozmachem i bez wątpienia oprócz ogromnej wartości duchowej ma on również wielkie walory estetyczne.(reżyseria: Carlo Carlei, czas trwania: 200 min, lektor polski, napisy polskie).

O tym, jak Izajasz i Jan Chrzciciel...
Homilie dla dzieci na każdy dzień Adwentu
  Zbiór homilii na wszystkie dni adwentowe (niedziele i powszednie – w sumie 40 tekstów opartych na czytaniach mszalnych) dla dzieci, napisanych przez znanego autora, ks. Andrzeja Ziółkowskiego CM. Autor tak skomponował teksty, aby w dzieciach stopniowo wzrastała tęsknota nie tylko za świętami Bożego Narodzenia, za żłóbkiem, kolędami, lecz przede wszystkim za spotkaniem z Panem Jezusem, który przyjdzie! Uzupełnienie stanowią trzy homilie: na święto św. Andrzeja Apostoła, na wspomnienie św. Mikołaja oraz na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Homilie niedzielne (dostosowane do cyklu czytań niedzielnych) są dłuższe, bo uwzględniają obecność dorosłych. Homilie na dni powszednie są krótsze i skierowane tylko do dzieci. W każdej jednostce homilijnej zawarta jest prośba (modlitwa) do proroków Izajasza i Jana Chrzciciela, którą odczytują dzieci na zakończenie liturgii.

Pani Fatimska
Grzgorz Gałązka
  Niniejsza publikacja, ilustrowana zdjęciami Grzegorza Gałązki, ukazuje Jana Pawła II modlącego się do Pani Fatimskiej podczas różnych uroczystości odbywających się w Fatimie i w Rzymie, zwłaszcza w Jubileuszowym Roku 2000. To Ona ocaliła mu życie w zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie, 13 maja 1981 roku. W albumie ukazany jest również Benedykt XVI, który w 2010 r. odwiedził sanktuarium maryjne w Fatimie z okazji 10. rocznicy beatyfikacji pastuszków: Franciszka i Hiacynty Marto. Przesłanie fatimskie zachęca człowieka, by niezależnie od zagrożeń, niebezpieczeństw i okropności historii, pokładał ufność w działaniu Boga, by trwał w wielkiej nadziei, by, doświadczając łaski Pana, zakochał się w Nim, bo On jest źródłem miłości i pokoju (Benedykt XVI). W albumie „Pani Fatimska” przypomniane zostały orędzia i tajemnice fatimskie, które Maryja powierzyła ubogim portugalskim pastuszkom podczas objawień w 1917 roku. Niektóre już się wypełniły. Inne dokonują się obecnie.

Lot do nieba
Dale Black
  Wyobraź sobie, że doświadczyłeś nieba, że miałeś zapowiedź życia  w obecności Boga.Czy Twoje życie tutaj na ziemi mogłoby pozostać takie samo jak wcześniej?
Kapitan Dale Black latał jako pilot pocałym świecie, ale był jeden lot, który wpłynął na całe jego życie – niezwykła podróż do nieba i z powrotem. Dale jako jedyny przeżył przerażający wypadek lotniczy. Gdy balansował na krawędzi życia iśmierci, w cudowny sposób doświadczył nieba. To, co widział, słyszał i czego się tam dowiedział, na stałe naznaczyło jego życie i wywarło wpływ na innych.

Dziecko niczyje
Michael Seed
  „Niezwykłe koleje losu maltretowanego dziecka, które po latach wyrosło na sławnego spowiednika. Ta historia wydaje się wręcz nieprawdziwa”. /The Daily Telegraph/ W 2007 roku ojciec Michael Seed podjął niełatwą i kontrowersyjną decyzję opublikowania swoich tragicznych wspomnień z dzieciństwa. Czytając tę wstrząsającą historię, nie sposób nie zadać sobie pytania, jak w ogóle po czymś takim można „wyjść na ludzi” i jeszcze wzrastać w wierze? U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe (Mt 19,26). Książka o. Michaela Seeda jest jedną z pierwszych, która w tak szczery i bezpośredni sposób przerywa wstydliwe milczenie ludzi Kościoła w sprawach coraz częstszych w naszych czasach nadużyć seksualnych wobec dzieci. Jest w niej jednak coś więcej niż tylko koszmarne wspomnienia – jest nadzieja na uleczenie z Bożą pomocą nawet najbardziej zaropiałych ran duszy.

Tajemnica Matki Teresy
Renato Farina
  Pod koniec sierpnia 2007 roku w tygodniku "The Times" ukazuje się "gorący" artykuł. Świat obiega postawiona w nim sensacyjna teza: Matka Teresa z Kalkuty, błogosławiona Kościoła, autorytet moralny i religijny dla milionów ludzi na całym świecie była ateistką! Wnioski, które autor publikacji wysnuł na podstawie ujawnionych listów Matki Teresy, błyskawicznie zaczęły żyć własnym życiem... Włoski dziennikarz, autor między innymi pięciu wywiadów z Błogosławioną z Kalkuty, postanawia dogłębnie zbadać sprawę. Wyniki jego dociekań składają się na absolutnie fascynującą i pierwszą tak dogłębną publikację dotyczącą Matki Teresy i jej "duchowej nocy" od czasu ogłoszenia rewelacji przez "The Times". Co najważniejsze, Renato Farina bezspornie dowodzi, że teza o ateizmie Błogosławionej, którą tak chętnie przywołują od kilku lat sceptycy i przeciwnicy wiary, jest zwykłym kłamstwem...

Generał w habicie...
Stanisław Zasada
  Generał w habicie. Opowieść o siostrze Małgorzacie Chmielewskiej i Wspólnocie Chleb Życia.
Jej brązowy habit i białą chustkę na głowie znają wszyscy. Tak samo jak wysoką, szczupłą sylwetkę i ostry głos. Przyznaje, że robiła w życiu wiele rzeczy. Była nauczycielką, sprzątaczką w męskim klasztorze, pracowała z niewidomymi, odwiedzała kobiety w więzieniu, czasem zabierała do siebie na przepustki. Od wielu lat mieszka z bezdomnymi, alkoholikami, samotnymi matkami i recydywistami po długich wyrokach. Dla niektórych jest źródłem zgorszenia, bo ma dzieci, niekiedy zaklnie jak szewc, bo kurzy papierosa za papierosem. Ci jednak należą do nielicznych. Dla większości jest postacią charyzmatyczną. Każdy, kto choć raz ją spotkał, twierdzi, że nigdy jej nie zapomni.

Opowieści z Fatimy
Wincenty Łaszewski
  Dlaczego na najważniejsze objawienia w historii Bóg wybrał portugalię a w Portugali Fatimę ? Dlaczego w tym iberyjskim kraju ma zostać na zawsze zachowana wiara ? Czym Portugalia zasłużyła sobie na takie wyróżnienie ? Dlaczego umarli Franciszek i Hiacynya ? Czy również w ich śmierci jest ukryte jakieś przesłanie ? Odpowiedzi na te pytania przynosi książka inna niż dotychczasowe publikacje fatimskie. Opowieści z fatimy zapraszają na podróż po zupełnie nieznanej krainie największych objawień w całej historii Kościoła. To Ubogacenie podstawowych informacji o zupełnie nieznane treści.

Proroctwo o Polsce. Obietnica i krew
Wincenty Łaszewski
  Jak wyglądają zapowiedzi, których przedmiotem jest przyszłość naszej Ojczyzny? Jaka jest ich treść? Czy proroctwa o Polsce są spójne, czy może cechuje je różnorodność – aż po wewnętrzne sprzeczności? Czy proroctwa o Polsce są symboliczne, czy też mówią językiem konkretów? Budzą lęk czy nadzieję? Skąd przychodzą? Z dalekich czasów czy ze współczesności? Z naszych ziem czy z obcych krajów? Do czego nas wzywają? I wreszcie – czy mamy prawo w nie wierzyć?
W publikacji zawarto proroctwa m.in. św. Faustyny Kowalskiej, Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, Mikołaja Sikatki, o. Czesława Klimuszki, Sługi Bożego bp. Jana Cieplaka, bł. ks. Bronisława Markiewicza i wiele innych.

Uwielbiamy Twoje Rany!
  Modlitewnik powstał, aby ułatwić modlitwę i rozważanie z pomocą biblijnych tekstów pasyjnych. Przeznaczony jest zwłaszcza dla osób zakonnych i kapłanów. Każda tajemnica związana jest bowiem z modlitwą o konkretną łaskę związaną z życiem osób poświęconych Bogu (np. o ducha modlitwy, ducha ubóstwa, posłuszeństwa, czystości, miłość we wspólnocie, świętość życia, itp.). W ten sposób łączy rozważania pasyjne z najważniejszymi wymiarami życia zakonnego i kapłańskiego, ma o nich przypominać i mobilizować do życia tymi ideałami.Ze względu na pasyjny charakter zebranych tu tekstów wydaje się, że modlitewnik będzie pomocny zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Można z niego korzystać przy odprawianiu rozmyślania, adoracji Najświętszego Sakramentu, Godziny świętej. Nic jednak nie przeszkadza, aby towarzyszył naszej modlitwie w ciągu całego roku dla pogłębienia miłości do cierpiącego Zbawiciela i pobudzania nas do pokuty i stałego postępu duchowego.

Fatima 13. Dzień - Przesłanie nadziei - DVD
  Opierając się na wspomnieniach najstarszej z dzieci Łucji Santos i na tysiącach świadectw naocznych świadków film "13-ty Dzień" w artystycznej postaci ukazuje prawdziwą historię trójki pastuszków, którzy doznali sześciu Objawień Najświętszej Maryi Panny, w okresie od maja do października 1917, zakończonych cudem proroctwa. W stylistycznie piękny i innowacyjny sposób scenarzysta i reżyser Ian i Dominic Higgins wykorzystali całą gamę efektów cyfrowych po to, by wykreować wspaniałe obrazy i wizje ostatecznego cudu, których nigdy przedtem nie udało się w pełni zrealizować na ekranie. Film "13-ty Dzień" kręcono w Portugalii i w Wielkiej Brytanii przy pomocy 250 osobowej obsady umożliwiającej uzyskanie wrażenia siedemdziesięciotysięcznego tłumu, z trojgiem portugalskich dzieci w roli bohaterów Objawienia.

Ksiądz Rafał - Niespokojne czasy
  Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie. Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku - i nie tylko - sporą sensację. We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem „Solidarności”, jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed służbą wojskową młodzieńców z wioski, co owocuje dramatycznym zwrotem akcji.

Ilustrowany leksykon wiedzy religijnej
  W leksykonie: Ponad 1600 haseł z dziedziny teologii dogmatycznej, moralnej, biblijnej, ascetyki, liturgiki, sztuki, historii Kościoła, filozofii. 80 najsławniejszych postaci biblijnych. Historia życia 100 świętych i błogosławionych. Informacje o 25 najważniejszych zakonach katolickich. 50 biogramów protagonistów życia religijnego. Ponad 500 reprodukcji najwybitniejszych dzieł sztuki religijnej. Ponad 100 zdjęć miejsc najważniejszych dla chrześcijaństwa. Wiele ciekawostek, praktyk ascetycznych, obrzędów oraz zwyczajów religijnych i tradycji chrześcijańskiej.

Pismo Święte - Nowy Testament
Pielgrzymka Jan Pawła II do Ziemi Świętej
  Solidnie wydane Pismo Świętego Nowego Testamentu oprawione w twardą, BORDOWĄ, skóropodobną okładkę. 848 stronic tekstu Pisma Świętego i 96 stron kolorowych fotografii z Papieskiej pielgrzymki do Ziemi Świętej. To wydanie Pisma Świętego posiada DUŻY, WYRAŹNY DRUK. Większa czcionka z pewnością zachęci do czytania również starsze, słabiej widzące osoby.

Ks. Jerzy Popiełuszko. Błogosławiony męczennik
Pamiątka beatyfikacji z płytą CD
  Starannie przygotowany i pięknie wydany pamiątkowy album z okazji beatyfikacji sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Książkę ilustruje blisko 50 unikatowych fotografii, także kolorowych. Publikacja zawiera rzetelnie przygotowaną biografię męczennika, jak również krótki opis jego procesu beatyfikacyjnego i list abp. Kazimierza Nycza – metropolity warszawskiego. Wyjątkowość albumu jest tym większa, że po raz pierwszy publikacja o ks. Jerzym zawiera część modlitewną – medytacje i modlitwy za wstawiennictwem nowego błogosławionego.
Do albumu dołączona została płyta audio z archiwalnymi nagraniami głosu ks. Jerzego Popiełuszki, wygłaszającego najbardziej inspirujące spośród swoich homilii. Zadziwić może fakt, jak żywe i bardzo aktualne są jego nauki mimo upływu lat oraz przemian zachodzących w Polsce i na świecie.

Kiedy Bóg łamie Ci serce
Uwierzyć wbrew nadziei
  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Bóg może patrzeć na twoje nieszczęście lub kogoś, kogo kochasz, i nie interweniować? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie. Pomoże ci przetrwać trudny i niezrozumiały czas oraz uwierzyć, że Bóg wyprowadzi z tego wszystkiego dobro. Bardzo osobiste wyznania Eda Underwooda, cierpiącego na przewlekłą białaczkę, ukażą ci, czym naprawdę jest pełne ufności podążanie za Bogiem. Historia o Łazarzu, która na zawsze odmieniła jego życie, może także zmienić twój sposób myślenia.

Hołd Katyński
Praca zbiorowa
  Ponad 170 poruszających fotografii m.in:
Lech i Maria Kaczyńscy podczas pełnienia obowiązków, a także ich mniej formalne fotografie rodzinne, dramat katastrofy, modlitewne skupienie podczas uroczystości żałobnych: Katyń, Wawel, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Plac Piłsudskiego. Ostatnia droga pary prezydenckiej: Okęcie, Pałac Prezydencki, Archikatedra św. Jana, Bazylika Mariacka. Szczegółowo ukazane pożegnanie na Wawelu, unikatowe ujęcia ze złożenia trumien w sarkofagu. Spontaniczne zgromadzenia w hołdzie zmarłym przed Pałacem Prezydenckim, Marsz Pamięci w Krakowie, pod Krzyżem Katyńskim, w Częstochowie. Ponadto:
„Polacy wiedzieli bardzo mało” - esej Ryszarda Legutko charakteryzujący Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu, patriotę i orędownika marginalizowanych grup społecznych, „Wolność i prawda” – niewygłoszone przemówienie Lecha Kaczyńskiego przygotowane na uroczystości 70. rocznica zbrodni katyńskiej, homilie i przemówienia wygłoszone podczas mszy św. żałobnych kard. Stanisława Dziwisza, kard. Stanisława Nagyego, abp. Kazimierza Nycza, abp. Józefa Michalika, kard. Angelo Sodano, abp. Henryka Muszyńskiego, Janusza Śniadka. Modlitwa, pozdrowienie i błogosławieństwo Papieża Benedykta XVI, „Pamięć Katynia: łańcuch niewidzialny” – esej prof. Andrzeja Nowaka o dążeniu do sowietyzacji Polski i zbrodniach na polskich jeńcach.

Prawy i sprawiedliwy
Bujak Adam, Sosnowska Jolanta
  Pierwsza książka po beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki. Tekst pióra Jolanty Sosnowskiej, współautorki nagrodzonego książkowym Oscarem "Książka Roku 2009" albumu "Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya", przybliża dzieje ks. Popiełuszki od jego narodzin, poprzez studia i działalność duszpasterską, aż do męczeńskiej śmierci. Ukazuje trudną drogę ks. Jerzego do świętości, kształtowanie się jego niezłomnej postawy, głębokie przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych, umiłowanie wolności, serdeczny stosunek do ludzi pracy, a także wielki wpływ, jaki wywarła śmierć kapłana na polskie społeczeństwo, wreszcie starania o beatyfikację, uwieńczone uroczystością w Warszawie 6 czerwca 2010 r. Fotografie, zarówno archiwalne, jak i współczesne - Adam Bujak podróżował po Polsce śladami nowego błogosławionego - rodzinna wieś Okopy na Podlasiu i dom Księdza Jerzego Popiełuszki - studia w Warszawie - służba wojskowa kleryka Jerzego w Bartoszycach - święcenia - posługa kapłańska: kościół św. Anny, Żoliborz, Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza, Huta Warszawa, Parafia św. Stanisława Kostki w Warszawie - męczeństwo: Bydgoszcz, Toruń, Górsk, Włocławek - pogrzeb - kult - Muzeum na Żoliborzu - Muzeum w Suchowoli - pielgrzymka Jana Pawła II na grób Księdza Popiełuszki - beatyfikacja 6. czerwca w Warszawie.

Tajemnica życia i śmierci
Czesław Ryszka
  Po co jeszcze jedna książka o Księdzu Jerzym, skoro kapelana „Solidarności” wyniesiono już na ołtarze? Skoro jego życie zostało dokładnie „prześwietlone” i przebadane przez liczne świeckie gremia prokuratorskie oraz komisje kościelne? Skoro biblioteka publikacji na jego temat to pokaźny regał książek oraz dziesiątki tysięcy artykułów?!
Zastanawiałem się nad tym i odpowiadam, że napisałem tę książkę z potrzeby serca, a dokładniej mówiąc, z potrzeby wyrażenia hołdu dla kapłaństwa Księdza Jerzego. To nie jest bowiem przypadek, że beatyfikacja Księdza Popiełuszki wypadła w Roku Kapłańskim, ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI. Za tym faktem ukrywa się ważne przeświadczenie, że w naszych czasach tak duchowni, jak i wierni świeccy potrzebują kapłańskiego wzorca, przewodnika i mistrza na drogach wiary.
Słowo od Autora

Sztuka bycia księdzem - poradnik
Praca zbiorowa pod red. Józefa Augustyna SJ
  Książka Sztuka bycia księdzem to swoisty podręcznik dla kapłańskiej formacji podstawowej i stałej. Ma służyć rozeznawaniu oraz samodzielnej, krytycznej i twórczej refleksji nad kapłańską postawą i posługą. Obejmuje sześć rozdziałów i ponad siedemdziesiąt artykułów różnych autorów. Zamieszczone teksty dotyczą tożsamości kapłańskiej, życia duchowego i modlitwy, duchowości i psychologii, duszpasterstwa oraz formacji do kapłaństwa. Ostatni, szósty rozdział, zawiera kilkanaście świadectw. Autorzy artykułów wywodzą się z różnych środowisk. Obok przedstawicieli hierarchii, profesorów uniwersyteckich i seminaryjnych jest wśród nich także wielu księży zaangażowanych w bezpośrednią pracę w parafiach, szkołach i innych dziełach apostolskich. Wszystkie publikowane artykuły zawierają nie tylko bogactwo intelektualnej refleksji, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie ludzkie, duchowe i duszpasterskie. Kapłaństwo, którym dzielą się autorzy, nie jest dla nich rodzajem interesującej pracy, ale "domem", w którym mieszkają; a może raczej całym życiem. Do lektury Sztuki bycia księdzem zapraszamy wszystkich księży, ale także przygotowujących się do kapłaństwa alumnów. Dla pierwszych może ona stać się zachętą do wewnętrznej odnowy i wytrwałego podążania ścieżką swojego powołania. Tym drugim może pomóc w pogłębianiu ideału i wizji kapłaństwa. Dlatego mamy nadzieję, że książka znajdzie się w każdej parafii i w każdym seminarium duchownym. Publikacja nie została jednak przygotowywana wyłącznie dla duchownych. Można polecić ją także świeckim współpracującym z księżmi, ich rodzinom, siostrom zakonnym. Wobec rozmycia tożsamości kapłańskiej w niektórych środowiskach głębsza znajomość problematyki może być ogromną pomocą w rozeznaniu, jak pomóc księżom, którzy znaleźli się na rozdrożu.

153 przetwory i dania mięsne Siostry Anastazji
  Domowe przetwory wracają do łask. Pozwalają zachować aromaty lata, wzbogacają codzienne menu i stają się wizytówką niejednej kuchni.
Autorka kulinarnych bestsellerów podpowiada jak sporządzić znakomite dżemy, konfitury, marynaty, sałatki i inne specjały z owoców, warzyw i grzybów. Proponuje ponadto przepisy na fantazyjne, a proste w wykonaniu dania z drobiu, mięsa wołowego, wieprzowego i ryb. Z Siostrą Anastazją przyrządzisz wyłącznie smakołyki! Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. W 2008 roku otrzymała Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko
Grzegorz Gałązka
  Album Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko jest hołdem złożonym temu Kapłanowi oraz wszystkim, którzy pokazali swoim życiem, że w każdych warunkach i czasach należy czynić dobro i nie poddawać się złu. Zawiera on archiwalne zdjęcia przypominające drogę Popiełuszki do kapłaństwa i męczeństwa. Współczesne fotografie Grzegorza Gałązki ukazują jego dom rodzinny, rodziców i różne dokumenty, a także kościoły, w których pracował młody ks. Jerzy. Znaczna część albumu poświęcona jest szczególnie kościołowi św. Stanisława Kostki na Żoliborzu: zobaczymy tu wnętrze świątyni i Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz niektóre doroczne rocznicowe uroczystości przy grobie Kapłana Męczennika. O bł. ks. Jerzym opowiada jego seminaryjny kolega i współbrat w kapłaństwie ks. prałat Zygmunt Malacki – proboszcz parafii p.w. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Wspomnienia o tym, jakim na co dzień był ks. Popiełuszko, jak dojrzewał do męczeństwa oraz informacje o tragicznych wydarzeniach roku 1984 i następnych: po śmierci, po pogrzebie, aż do beatyfikacji, są niezwykłym i ciekawym świadectwem, jak z tej ofiary spełnionej wyrasta nieustannie dobro.Ostatnia część albumu jest reportażem z uroczystości beatyfikacyjnych na Placu Piłsudskiego w Warszawie 6 czerwca 2010 r. z udziałem Mamy i Rodzeństwa ks. Jerzego. Mszy św. i beatyfikacji przewodniczył legat Ojca Świętego Benedykta XVI ks. arcybiskup Angelo Amato – Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.Słowo wstępne do albumu napisał ks. arcybiskup Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski.

Uwierzcie w koniec świata...
Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
  W maju 2009 roku podczas mszy świętej, tuż przed komunią, ojciec Joachim Badeni usłyszał głos od Boga. Miał przypomnieć współczesnym ludziom o końcu świata, o Apokalipsie, która niebawem nadejdzie. Uwierzcie w koniec świata! to książka-wezwanie, ostatnie proroctwo charyzmatycznego dominikanina. Powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Kto z nas nie zastanawiał się, czy to nie zapowiedź czasów ostatecznych i powtórnego przyjścia Chrystusa? O końcu świata i o tym, jak można się do niego przygotować, o swoich mistycznych wizjach, diabelskich pokusach, Antychryście i największych grzechach Kościoła ojciec Badeni opowiada Judycie Syrek. To ostatnia książka zakonnika, który w marcu 2010 roku zmarł w opinii świętości.

Życie jest wyzwaniem
Konspekt dla katechetów
  Zeszyty adresowane są do katechetów i przygotowane z myślą o młodzieży między 13 a 15 rokiem życia. Omawiane problemy dotyczą siedmiu grzechów głównych. Każdy zeszyt składa się z dwóch części. Karty pracy ucznia zawierają ćwiczenia, uzupełnianki, krzyżówki, punkty do dyskusji, burze mózgów… Natomiast nowoczesne konspekty graficzne – pomoc dla nauczycieli – są ciekawym pomysłem na poprowadzenie zajęć w sposób przejrzysty i przemyślany.

Opowieści Biblijne - rebusy, quizy...
Adam Ligęza, Michał Wilk
  Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-12 lat. Przewodnikiem po świecie Ewangelii jest Mateusz – sympatyczny bohater, który tłumaczy dzieciom kolejne kroki i zadania... Mateusz opowiada dziesięć przypowieści biblijnych. Do każdego opowiadania dołączono sześć pięknych kolorowych ilustracji. Po każdej przypowieści czytelnik znajdzie wiele ciekawych zadań. Wśród nich są krzyżówki, rebusy, kolorowanki, przeskakiwanki, labirynty, szkoły rysunku i wiele innych gier. Do książki została dodana multimedialna prezentacja PowerPoint. Jeżeli czytelnik korzysta z Internetu, może ściągnąć sobie na komputer prezentację z ilustracjami do każdej przypowieści.

Tajemnica Całunu - Idzi Panic
Idzi Panic
  Książka „Tajemnica Całunu” prezentuje i konfrontuje różne opinie na temat Całunu Turyńskiego. W przystępny, a zarazem intrygujący i rzetelny sposób profesor Idzi Panic przedstawia owoc swojej pracy, trwającej od połowy lat osiemdziesiątych XX wieku praktycznie po dzień dzisiejszy: prezentując wyniki badań wielu znakomitych i uznanych specjalistów z różnych dziedzin, poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę jest Całun Turyński: wielkim fałszerstwem, mistyfikacją średniowiecznego oszusta, dziełem artysty czy autentycznym płótnem, na którym odbiły się ślady umęczonego Zbawiciela? Gdzie rozpoczęła się historia Całunu i jaki jest jego związek z Mandylionem z Konstantynopola i Edessy oraz płótnem w Lirey we Francji i kiedy pojawił się w Turynie?

     
     
     

 


© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart