Słuchowiska - płyty CD.

Poniższa oferta jest ofertą poglądową, pełny wybór towaru znajdą Państwo w naszym sklepie w Tarnowie przy ul. Romanowicza 42. Zapraszamy !

Przed złożeniem zamówienia, prosimy o sprawdzenie ceny oraz czy dany towar jest dostępny.

     
Mężczyzną i kobietą stworzył ich - arcydzieło seksualności - CD
  Konferencja wygłoszona na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w październiku 2007 r. przez o. Daniela Ange. Spis treści: 1. Powitanie 2. Życie, Miłość, ciało 3. Młodzi opierają się wirusom śmierci 4. Kobieta i mężczyzna - różni, ale zjednoczeni. 5. Tożsamość czy orientacja? 6. Próba tożsamości - problem homoseksualizmu 7. Odwagi! o. Daniel Ange – kapłan, misjonarz, pustelnik i wielki przyjaciel ludzi młodych. Założyciel Katolickiej Międzynarodowej Szkoły Modlitwy i Ewangelizacji Jeunesse-Lumiere, gdzie młodzi z całego świata mogą wzrastać do pełni życia chrześcijańskiego. Autor licznych książek. W 2009 r. o. Daniel otrzymał doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

     
Okno Papieskie. Franciszkańska 3 - 2 CD
  W Rzymie mówią, że najlepsze jest to, co papież mówi poza tekstem żartował Jan Paweł II. Spotkania z młodzieżą w oknie przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie odbywały się poza oficjalnym protokołem, były nieformalną audiencją dla młodzieżą. W ciągu 23 lat okno na Franciszkańskiej 3 było nie tylko świadkiem przemian politycznych w życiu kraju, wymiany pokoleniowej wśród młodzieży, ale także zmian w życiu samego Jana Pawła II. Te spotkania nie były przygotowane, lecz improwizowane, a - jak mówił Papież - improwizowane jest zawsze najbardziej przygotowywane, bo to się improwizuje, co się nosi najgłębiej w sobie... Dwupłytowa kronika dźwiękowa spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w oknie na Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Po raz pierwszy zebrane razem – wśród nich dialogi dotąd nie publikowane. Czas: 144 min. Liczba nośników: 2 Forma wydania: papierowy digipack, + książeczka 20 ss.

     
7 Darów Ducha Świętego - CD
  Remigiusz Recław SJ
Konferencję mówi o. Remigiusz Recław SJ na podstawie książki o. Mieczysława Wołoszyna SJ o tym samym tytule.
1. Dar Mądrości
Przypowieść o siewcy – Mt 13, 3-9
2. Dar Rozumu
Przypowieść o sieci – Mt 13, 47-52
3. Dar Rady
Przypowieść o chwaście – Mt 13, 24-30
4. Dar Męstwa
Przypowieść o perle – Mt 13, 45-46
5. Dar Umiejętności
Przypowieść o ziarnie gorczycy – Mt 13, 31-32
6. Dar Pobożności
Przypowieść o skarbie – Mt 13, 44
7. Dar Bojaźni Bożej
Przypowieść o zaczynie – Mt 13, 33
Rok wydania:2007

     
Ignacjański Rachunek Sumienia - teoria i praktyka - CD
  Remigiusz Recław SJ
Konferencja na temat ignacjańskiego rachunku sumienia.

     
Jezus żyje! Rekolekcje ewangelizacyjne
  Remigiusz Recław SJ
Nagranie zostało zarejestrowane podcza rekolekcji Wielkopostnych w parafii ś. Józefa w Pruszkowie w 2008 r. Prowadził je zespół wokalno-ewangelizacyjny "Mocni w Duchu" wraz ze swoim duszpasterzem o. Remigiuszem Recławem SJ.

     
Między tęsknotą a lękiem. O przeżywaniu własnej seksualności - CD
  O. Karol Meissner ciekawie i przystępnie opowiada o niezwykle delikatnych sprawach związanych z przeżywaniem relacji. Wskazuje na podstawową tęsknotę człowieka za Bogiem i za drugą osobą. Ukazuje piękno związku kobiety i mężczyzny, także w sferze seksualnej. Wymienia podstawowe lęki, związane z przeżywaniem własnej płci. Analizuje, skąd najczęściej biorą się psychiczne blokady przed wejściem w bliską relację damsko-męską. W ostatniej części odpowiada na pytania uczestników, m.in: "Czy możliwa jest czysta, nieskażona pociągiem seksualnym przyjaźń między kobietą, a mężczyzną?"; "Czy seks oralny w małżeństwie jest grzechem?"; "Od kiedy należy uświadamiać dziecko? Czy należy czekać, aż samo zacznie zadawać pytania?"

     
Komplet 6 płyt CD z serii Duchowość Kobiety i Mężczyzny
 

ks. Piotr Pawlukiewicz
Jacek Pulikowski
o. Karol Meissner

W październiku 1995 r. Duszpasterstwo Akademickie KUL zapoczątkowało spotkania z cyklu „Duchowość Kobiety i Mężczyzny”. W wykładach poruszano temat przygotowania i dojrzewania do miłości i małżeństwa, przyglądano się różnicom i podobieństwom w reakcjach kobiet i mężczyzn, próbowano zrozumieć, co wpływa na rozwój osobowy młodego człowieka oraz co to znaczy być ojcem lub matką. Rozmawiano na temat seksualności człowieka w perspektywie Bożego daru i czystości przedmałżeńskiej. Spoglądając na płeć człowieka starano się rozpoznać różne oblicza miłości i odnaleźć płaszczyznę między fascynacją a nieporozumieniem w relacji kobiet i mężczyzn. Spotkania stały się też miejscem rozważań o odpowiedzialnym rodzicielstwie, sztuce budowania więzi i konieczności bycia dorosłym.

Od 2003 Wydawnictwo Rhetos wydaje konferencje w formie audio. Do tej pory ukazało się 12 konferencji, w tym 6 na CD.

Zawartość kompletu:

CD1: ks. Piotr Pawlukiewicz, Sex. Poezja czy rzemiosło? Część III Nowość!

CD2: ks. Piotr Pawlukiewicz, Sex. Poezja czy rzemiosło? Część II

CD3: ks. Piotr Pawlukiewicz, Sex. Poezja czy rzemiosło? Część I

CD4: Jacek Pulikowski, Kobieta + Mężczyzna. Obdarowani sobą czy skazani na siebie? Czyli o sztuce budowania więzi

CD5: Jacek Pulikowski, Pragnij a nie pożądaj. O miłości i seksualności raz jeszcze

CD6: o. Karol Meissner, Między tęsknotą a lękiem. O przeżywaniu własnej seksualności

6 CD, czas trwania każdej ok. 65 min.

Istnieje możliwość kupna także pojedynczej płyty CD.


     
Rekolekcje Źródło Prawdziwej Siły - 2CD
 

Fabian Błaszkiewicz SJ

O. Fabian Błaszkiewicz (jezuita, rekolekcjonista, muzyk) ciekawie opowiada o pięknie ludzkiego życia, daje praktyczne wskazówki jak odnaleźć jego sens i nim się cieszyć.

Licznymi przykładami pokazuje jak Ewangelię można przełożyć na codzienność by rzeczywiście obudzić się (nawrócić) do życia prawdziwego.

CD 1
1. Bądź drapieżną owcą - 12'31''
2. Obierz dobry kurs - 19'18''
3. Stań się tym kim masz być -14'30''
4. Czy wierzysz, że Bóg gra fair? -13'27''

CD 2
5. Twoje życie musi się zacząć... - 25'41''
6. Twoja pasja? - 23'12''
7. Pozostań w przepływie dobra - 13'30''

audio CD (audiobook), liczba nośników: 2; czas trwania: 2h 2 min.

     
Ewangelia na CD
 

Czytają Krzysztof Globisz, Jacek Lecznar, Maciej Słota, Jerzy Trela.

Pełny tekst czterech Ewangelii – znakomita interpretacja, piękna oprawa muzyczna – osiem płyt, ozdobne etui.
Idealny prezent z okazji I Komunii Świętej lub Bierzmowania


     
Dzieje Apostolskie, Listy, Apokalipsa - CD
 

Czytają: Krzysztof Globisz, Jacek Lenczar, Piotr Piecha, Jerzy Trela. Wydanie na 8 CD. Doskonałe na prezent!

Szanowni Państwo!
Przed chwilą skończyłem pracę z aktorami i nagrałem ostatni dźwięk muzyki. Liczę z realizatorem Jarosławem Ziemblą minuty nagrania i komputer pokazuje nam, że mamy około sześćset dziesięć minut narracji. Co w tym momencie czuję? Z jednej strony ogromną wdzięczność, że mogłem pracować twórczo zmagając się z najpiękniejszymi tekstami księgi ksiąg, a z drugiej strony zmęczenie. Ponad sto godzin w studio, nie licząc czasu, który poświęciłem na szukanie klucza do otwarcia poszczególnych ksiąg. Tak, na pewno jestem wdzięczny Panu Bogu, że na mojej drodze stawia ludzi, którzy pozwalają mi się realizować twórczo, bez stresu wynikającego z dokonywania wyborów moralnych. Producenci Adam i Marek Zemianin, aktorzy PP Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, Piotr Piecha, Jacek Lecznar, znakomita wokalistka i skrzypaczka Asia Grela, oczywiście aura życzliwości i niesamowita atmosfera ,,Amadeusz Studio”. To wszystko miało wpływ na końcowy efekt nagrania. Czy będzie się Państwu podobać? Nie wiem. Mam tylko nadzieję, że moja osoba nie była zbyt dużą przeszkodą, aby się objawiła chwała Pana.
Dariusz Regucki


     
Opowieść Iskierki i inne opowiadania wigilijne
 

1. Podarunek Joasi
2. Gość
3. Spotkanie ze Świętym Mikołajem
4. Droga do Betlejem
5. Kubuś w Kościele
6. Opowieść Iskierki
7. Niesłyszący chłopiec

Opowieść Iskierki i inne opowiadania wigiilijne to siedem wzruszających historii, w których dziecięce smutki i smuteczki gasną wobec radości Świąt Bożego Narodzenia.
O swojej radości stara się też opowiedzieć mała iskierka, tańcząca pewnej wigilijnej nocy wraz z płomykami w kominku...
A wszystko otacza muzyka przywołująca świąteczny nastrój, która towarzyszy znakomitej interpretacji Artura Dziurmana.


     
Biblia i Ty
  Niezwykła seria 16 słuchowisk Polskiego Radia na 8 płytach CD, przedstawiająca najpiękniejsze historie biblijne, w wykonaniu najwybitniejszych polskich aktorów.
Opowiadania są przeniesione w czasy współczesne, co pomaga zrozumieć dzieciom ich sens i ukazuje aktualność Biblii w XXI w.
,,Biblia i Ty"może być również nieocenioną pomocą dydaktyczną dla katechetów.

     
     
     
     

 

 

© 2007 - 2016 Sanderus. Design by Mart